Як приготувати маску для обличчя з кабачків
Літо позаду, на дворі панує осінь. І свіжих овочів, як то кажуть «щойно з грядки», з кожним днем стає дедалі менше, але все ще достатньо для проведення домашніх косметичних процедур. До речі, зверніть увагу на кабачок. Після того, як ви вже приготували всі свої улюблені страви з кабачків, можна нарешті випробувати деякі косметичні рецепти.
Що може привнести кабачок у вашу щоденну процедуру догляду за шкірою? Цей овоч багатий на вологу та корисні для шкіри вітаміни (А, Е і С), які допомагають зменшити і розгладити в’ялі ділянки шкіри, зняти набряклість, зміцнити колаген та боротися з вільними радикалами. Загалом, якщо зважити всі наявні корисні овочеві принади, можна сміливо резюмувати: «Кабачок був створений для догляду за обличчям». Усього лише кілька простих інгредієнтів з кухні допоможуть вам приготувати кабачкову маску для обличчя для жирної або сухої шкіри. Почнемо?!..
Натріть гарбуз на тертці
Перший крок у приготуванні кабачкової маски для обличчя – це натерти гарбуз на тертці. Для цього можна використати ручну тертку з отворами середнього розміру або нарізати кабачки дрібними кубиками і потовкти їх у ступці та товкачі. Або ж подрібніть шматочки кабачків у кухонному комбайні, але намагаючись не перетворити їх на кашку.
Отже,
рецепт №1. Кабачкова маска для жирної шкіри обличчя
2 ст. л. тертого кабачка
1 ст. л. вівсяного борошна
2ст.л. молока
Якщо у вас немає під рукою вівсяного борошна, подрібніть вівсяні пластівці в кухонному комбайні або на кавомолці до стану порошку. Овес допомагає вбирати забруднення і жир на шкірі та надає шкірі м’якого скрабу для її відлущування.
Спочатку вівсяне борошно залийте двома ложками гарячого молока і дайте настоятися близько 10 хвилин. Потім змішайте з кабачковою масою. Нанесіть суміш на чисте обличчя і залиште на 20 хвилин. Опісля слід змити останки маски будь-якою теплою рідиною – водою, молоком, відварами трав і витертись насухо (краще за можливості використовувати останні два продукти). І на останок нанесіть свій улюблений крем для обличчя. Для вдалої боротьби з жирним блиском потрібно деякий час робити таку маску щотижня.
Рецепт №2. Кабачкова маска для сухої шкіри обличчя
2-3 ч. л. тертого кабачка
1 ч. л. оливкової олії
1 ч. л. вівсяного борошна
1 яєчний жовток
Ця кабачкова маска для обличчя допомагає зволожити суху шкіру і розгладити зморшки. Використовуйте будь-яку рослинну олію, яка є під рукою, наприклад, жожоба, персикових кісточок або мигдальну. Олія допомагає іншим інгредієнтам проникати в шкіру. Яєчний жовток багатий на корисні для шкіри вітаміни A, B, D і E.
Змішайте інгредієнти разом. Якщо маска виходить занадто рідкою, додайте ще трохи вівсяного борошна – рівно стільки, щоб вона могла триматися на обличчі.
Далі традиційний ритуал: нанесіть приготовлену суміш на чисту шкіру обличчя і залиште на 20 хвилин. Потім змийте теплим молоком чи травёяним выдваром і витріть насухо. Нанесіть ваш улюблений крем для обличчя. І також як і у випадку з попередньою маскою застосовуйте цей рецепт щотижня на протязі деякого часу для надання шкірі сяйва та боротьби зі зморшками.
Рецепт №3. Маска з тонізуючим ефектом для всіх типів шкіри обличчя із кабачка з абрикосом.
м’якоть 1-2 абрикосів
1-2 ст.л. с’якоті кабачка (або цукіні)
1 ½ ч.л. сметани
1 куряче яйце (або 2-3 перепелиних)
1 ч.л. житнього борошна
1 ч.л. оливкової олії
2 краплі улюбленої ефірної олії
Завядяки цій масці йде дуже активне пом’якшення шкір. Але головне що цю маску одночасно можна наносити глибоко під очі й отримати певну користь.
Фруктову й овочеву м’якоті об’єднайте зі сметаною та яйцем і перебийте в блендері до однорідності. До отриманої маси додайте борошно й ефірні олії та ще раз злегка збийте до повного об’єднання компонентів. Нанесіть суміш на обличчя, витримайте традиційні 20 хвилин, та змийте теплою рідиною.
А тепер бонус-порада незалежно від типу вашої шкіри – «Кабачкові скибочки»
Відчути позитивний вплив кабачка на шкіру можна навіть елементарно прикладаючи шматочки овоча безпосередньо до шкіри. Наприклад, щоб зняти набряклість, накрийте закриті очі кабачковими монетами на 15-20 хвилин. Або ж зробіть довгі тонкі смужки з кабачків за допомогою овочечистки і нанесіть їх на чисту шкіру обличчя і шиї. Залиште на 20 хвилин, потім зніміть і промийте шкіру водою.